(0212) 351 17 54

Mustafa BalkaşMustafa Balkaş

Meslek hayatına 1981 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra, 1988 yılına kadar ODTÜ’de Öğretim Görevlisi olarak çalıştı.

Koç Özel Lisesi’nin kurucu ekibinde 10 yıl süre ile öğretmen, bölüm başkanı, CAS koordinatörü, The Duke of Edinburgh’s Award programı koordinatörü, IB koordinatörü ve Lise Müdürü olarak görev yaptı.

Koç Özel Lisesi’nde CAS koordinatörü olarak görev yaptığı yıllarda, Tepeören Köyü Cemil Türker İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrencilere, Koç Özel Lisesi öğrencilerinin bilgisayar, İngilizce ve matematik dersleri verdiği, Türkiye’nin öğrencilere yönelik olarak organize edilen ilk sosyal sorumluluk programını başlattı ve programı 1998 yılına kadar yürüttü. Boston Üniversitesi ve PTC tarafından düzenlenen Uluslararası Okul Liderliği programı ve Harvard Üniversitesi tarafından düzenlenen öğrenmede evrensel tasarım atölye çalışmalarının da dahil olduğu çok sayıda ECIS ve IB konferansına katıldı.

ENKA Okulları’nda Kurucu Ortaokul ve Lise Müdürü ve Enka Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olarak 9 yıl süreyle görev yaptı. Bu süre içinde Enka Okulları Lise Erkek Tenis Takımı, Okullar Dünya Şampiyonası’nda (ISF) Dünya 3. oldu.

1996 yılından bu yana Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) üyesidir. 1996 – 1998 yılları arasında TMOK Eğitim ve Ulusal Olimpik Akademi komisyonu üyesi olarak görev yaptı. 2010 – 2013 yılları arasında Tohum Otizm Vakfı’nda OÇEM Projeleri Koordinatörlüğü ve Yönetim Kurulu danışmanlığı görevlerinde bulundu.

Aynı yıllarda, Avrupa ülkelerinde matematik ve teknolojiye öğrenci ilgisini artırmak amacı ile yürütülen ve Sabancı Vakfı’nın partneri olduğu bir Avrupa Birliği projesi olan Ingenious’un Ulusal Koordinatörlüğü görevinde bulundu.

Mustafa Balkaş, halen ALKEV, HİSAR ve İELEV Okulları’nda eğitim danışmanı, öğretim koçu ve tasarım yoluyla anlama ve öğrenmede evrensel tasarım uzmanı olarak görev yapmaktadır. 2019 yılı itibariyle TED Adana Koleji Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Güzel Günler Klinik'te, eğitim danışmanı, Okul Liderliği Akademisi (OLA®) programı tasarımcısı ve eğitimci olarak görev yapmakta, eğitim kurumlarına yönelik olarak yürütülmekte olan projelerde yer almaktadır.

İletişim: mustafa.balkas@guzelgunler.com