(0212) 351 17 54

Şebnem YaşaroğullarıŞebnem Yaşaroğulları

Saint Joseph Fransız Lisesi’nin ilk kız mezunlarında biri olan Şebnem; Boğaziçi Üniversitesi Genetik Bölümü’nde lisans derecesini ve Yıldız Teknik Üniversitesi Pedagojik Formasyon ve İngilizce Öğretmenliği Programı’nı tamamladı.

İş hayatına üniversite yıllarında, Fransızca-Türkçe patent çevirmenliği ve kurslarda İngilizce-Fransızca biyoloji öğretmenliği yaparak başlayan Şebnem, mesleğinin hem bilimsel hem de beşeri yanını birlikte sergileyebileceği “Klinik Araştırma” dünyasına bir Danimarka firması olan Lundbeck İlaç’ta adım attı. Bu keyifli ve heyecanlı deneyim yine uluslararası firmalar olan PPD CRO ve Lilly İlaç’ta devam etti. Bu görevleri sırasında, AIFD-Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin ilgili komitelerinin yönetiminde görev aldı ve ülkemizde hem idari bilimler hem de toplumun klinik araştırmalar hakkında daha doğru ve detaylı biçimde bilgilendirilmesi için emek harcadı. Türkiye’ye ek olarak, MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesinin de yöneticiliğini üstlendi ve klinik çalışmanın gönüllüler açısından yararına olan inancı ile bölgedeki potansiyeli ortaya çıkarıp, profesyonel ekiplerin kurulmasını sağladı.

DEF (Decision Education Foundation) Vakfı’nın Karar Verme Eğitimi’nin eğitmenlerinden biri olarak Kuzey Amerika’dan Kore’ye kadar uzanan geniş bir coğrafyada 100’den fazla kurumsal çalışana bu eğitimi uzaktan erişim ve sınıf eğitimi şeklinde verdi. Katıldığı çeşitli liderlik programlarından sonra, Action Learning (Eylemli Öğrenme) yöntemini gelişen dünyamızın ihtiyaç ve gerçeklerine uyarlayarak online olarak tasarladı ve 6 farklı ülkeden katılımcı ile programı gerçekleştirdi.

Evli ve bir erkek çocuk annesi olan Şebnem Yaşaroğulları; bireyleri dolayısıyla toplumu geliştirmenin en önemli ve en temel yolunun aileden geçtiğine inanarak, Amerikalı Psikolog Dr. Thomas Gordon tarafından yaratılmış olan “Etkili Anne Baba Okulu”nun Eğitmenliğini yapıyor.

Halen kurumsal firmalara eğitmenlik, ekip ve performans yönetimi danışmanlığı ve yaşam koçluğuna devam etmektedir. Güzel Günler Klinik'te kurumsal projelerde danışmanlık desteği sağlamaktadır.