(0212) 351 17 54

Michele Haus KarahanMichele Haus Karahan

Aslen New York'lu olan Michele Haus Karahan, lisansını New York Stony Brook Eyalet Üniversitesi'nde tamamlarken Adli Değerlendirme ve İlişki Araştırmaları Kliniğinde araştırma asistanı olarak çalışmıştır. Yüksek lisansını Houston Üniversitesi Klinik Sosyal Hizmet bölümünde yaparken çocuk koruma ve aile terapisi stajları yapmıştır.

1996'dan beri ilişki sorunları, kaygı ve travma odaklı psikoterapi alanında İstanbul’da çalışmalar yürütmektedir. Travmada iyileşme yaklaşımı olarak nörobiyoloji alanındaki araştırmalarla desteklenen, zihin, beden, duygular ve davranış arasındaki ilişkiyi vurgulayan perspektifi benimsemektedir.

2013 yılında İstanbul'daki mülteci ve göçmen topluluklarına psikososyal ve psikoeğitim grupları aracılığıyla destek vermeye başladı. Mülteciler ile çalışmaya olan ilgisi, 2016’da Harvard Tıp Fakültesi’nin Küresel Ruh Sağlığı: Travma ve İyileşme Sertifika programını tamamlamasını sağladı.

Michele son 2 yıldır, mülteci gruplarına hizmet eden insani yardım kuruluşlarındaki sosyal hizmet uzmanlarına ve tercümanlara, travma alanında çalışan kişilere destek ve denetim açısından süpervizyon vermektedir. Bu çalışmaların sonucu olarak, Suriyeli mülteci kızların eğitime erişimlerini destekleyen, kar amacı gütmeyen bir kurumun kurucu ortağı olmuştur. Güzel Günler Klinik'te çalışmalarının bir bölümünü sürdürmektedir.

İletişim: michele.karahan@guzelgunler.com