(0212) 351 17 54

Neylan ÖzdemirNeylan Özdemir

Uzm. Psikolojik Danışman Neylan Özdemir, 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Pedagoji Bölümü'nden mezun olduktan sonra 1985 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nden yüksek lisans diplomasını almıştır. La Joya Enstitüsü’nden grup danışmanlığı, "Community Stress Prevention Center" ve "Nord International Trauma Consultancy" den psikolojik kriz ve müdahale teknikleri ve aile ve çift terapisi alanlarında sertifika programlarını tamamlamış, aile ve çift terapisi süpervizör eğitimlerini sürdürmektedir.

1979-1981 ve 1984-2004 yılları arasında Robert Kolej'de psikolojik danışmanlık yapmıştır. 1997 senesinde kurulan BAKIŞ Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi'nin kurucu ortağıdır ve halen eğitmenlik, psikolojik danışmanlık ve aile ve çift terapistliği yapmaktadır. 1997 senesinden beri çeşitli proje ve programlarda danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi'nde 2000 yılından beri "Grup Dinamiği" ve "Kriz Müdahale Teknikleri ve Stratejileri" derslerini vererek yarı zamanlı öğretim üyeliği yapmaktadır. Yine 2000 yılından beri Bakış Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezininin kurucularından olarak yurt dışından gelen eğitmenlerle işbirliği içinde aile ve çift terapisi eğitimlerinin organize edilmesinde ve yapılmasında katkıda bulunmaktadır. Bilgi Üniversitesi Aile ve Çift Terapisi Sertifika Programında eğitmenlik yapmıştır. 2014 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Bakış Aile ve Çift Danışmanlığı Kursu’nu kurum temsilcisi olarak yürütmektedir. Güzel Günler Klinik'te çift ve ailelerle çalışmaktadır.

Yüksek Öğrenimde Rehberliği Yayma Vakfı, Uluslararası Okul Psikologları Derneği, American Counseling Association, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği, Avrupa Aile Terapileri Derneği EFTA üyesidir. Çift ve Aile Terapileri Derneği Kurucu üyesidir (ÇATED).

İletişim: neylan.ozdemir@guzelgunler.com

CV